WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi
Rezervasyon

Otelimiz

Acropolis Cave Suites Türkiye'nin eşsiz bir bölgesi olan Kapadokya'nın doğal güzelliklerini ve kültürel miraslarını keşfetmek için mükemmel bir merkez olan Ürgüp de bulunmaktadır. Ürgüp’ün en güzel konumunda bulunan Esbelli Mahallesinde modern ve üst kalite mağara otelimizde kalan misafirlerimiz hem dünyaca ünlü Peri Bacaları ve büyüleyici balon manzarasını keşfedip hem de birinci sınıf konfor içinde dinlenebilirler.

Otelimiz Nevşehir (NAV-Kapadokya) - 41 dk. ( 48,1 km ), Kayseri (ASR-Erkilet Uluslararası) - 58 dk. ( 71,5 km) uzaklıkta bulunmaktadır.

Acropolis Cave Suites Kapadokya’nın kalbi Ürgüp’te, binlerce yıllık mağara ”Kaya” evlerin mekânı olan Esbelli Mahallesinde yer alır. Acropolis Yüksek Yere Kurulan şehir anlamındadır. Esbelli Mahallesi Ürgüp’ün ilk yerleşim yerlerinden olup1 km mesafede vadilere hâkim bir noktada konumlanmıştır. Mahallenin adı olan Esbelli’nin anlamı ise hâkim kaya yamaca kurulu olması ve yüksekte olan konumundan kaynaklı olarak Esen Tepe anlamındadır.1,5 km’lik yürüyüş parkurunda ise vadiden süzülerek Ürgüp'ün kent olarak yerleşme alanı Esbelli Kayasından Damsa Çayının doğusundaki yamaçlara ve Kayakapı’ dan Karağandere’ ye doğru yayılmıştır. 1924 yılına değin Hıristiyan halkın yaşadığı ve güzel konakların bulunduğu Karağandere bugün değiş tokuşla Yunanistan'dan gelen Türk göçmenlerin yaşadığı kesimdir. Bu vadi boyunca evler, yamaçlardaki kayaların içine oyularak yapılmıştır. Kimi evlerin önüne ayrıca odalar eklenmiştir. Bahçe içlerinde yer alan evler köşk görünümlüdür. Andezitik pembe tüflerin süratle erime özelliğine bağlı olarak mağara meskenlerde yer yer çökmeler görülmektedir. Kentsel gelişmenin en hızlı olduğu yön doğudaki Damsa Çayı Vadisi ve Topuz Dağı’ nın az eğimli yamaçlarıdır. 1950 yılından sonra Kayseri yolunun iki geçesine plânlı, çağdaş evlerden oluşan bir mahalle kurulmuştur. Esbelli Kayasının ve Temenni Tepesi'nin duvar gibi dik yamaçlarında kat kat yaşayan aileler yeni gelişen mahalleye taşınmışlardır. Değerli bahçelerin evlerle kaplanması tarımsal üretimde olumsuz etkiler yaratmışsa da halk, mağara evlerdeki ilkçağ yaşamından kurtulmuştur.

Büyüleyici atmosferiyle, Acropolis Cave Suite ’in sıcak renklerle dekore edilmiş ve traverten zeminli mağara odalarıyla bu muhteşem otel siz değerli misafirlerimize unutulmayacak bir otel deneyimi ve rüya gibi bir tatil imkânı sunmaktadır. Terasımızda sabah balonların peribacaları arasından gökyüzü ile buluştuğu muhteşem manzarayı, gün batımında ise vadilerin ve peribacalarının arasından güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Bağımsız girişli odalarımızda düz ekran TV, Şömine, oturma alanı, oda ikramları ve Mini bar bulunmaktadır.

Acropolis Cave Suite, sakinliği, huzuru, konforu, zevkli dekorasyonu, mükemmel servisi, zengin kahvaltısı ve güler yüzlü personeli ile tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bir mekân olarak, sizlere Kapadokya’da unutulmaz keyifli bir tatil deneyimi yaşatacaktır.